Poradnik jak uporać się szkodnikami

Przejdź do treści

Lekarstwo na szrotówka kasztanowcowiaczka.

Postępujące zmiany klimatu, w szczególności niedobór i nierównomierne opady deszczu oraz malejące populacje naturalnych wrogów negatywnie wpływają na zdolności obronne drzewostanu kasztanowca białego przed inwazją ze strony groźnego szkodnika kaszatnowców tj. szrotówka kasztanowcowiaczka.
pesteko | 4/1/2024

Pluskwy w domu, jak zwalczyć?

Pluskwy to nieproszeni goście, którzy zjawiają się w domu, aby pić krew organizmów ciepłokrwistych – zazwyczaj ludzi. Niestety w przeciwieństwie do znanych z popkultury wampirów, pluskwy nie muszą prosić o pozwolenie, aby wkroczyć do naszego mieszkania, a osikowy kołek wcale nie zapewni nam ochrony.
Co warto wiedzieć o tych owadach i jak z nimi walczyć?
Pesteko | 14/2/2023

Niechciani goście, czyli garść informacji o gryzoniach

Myszy i szczury należą do najbardziej popularnych gatunków gryzoni na świecie. Występują niemal w każdym zakątku świata, no może z wyjątkiem Antarktydy, co obok ich niszczycielskiej natury, jest niewątpliwym powodem skali negatywnego wizerunku tych zwierząt. Poznajcie skuteczne sposoby na zwalczanie myszy i szczurów.
2/11/2021

Jaki środek na muchy w oborze?

Jaki jest najlepszy środek na muchy do stajni, chlewni czy obory?

To pytanie każdego roku zadają hodowcy zwierząt. Muchy latem stanowią zdecydowanie poważne zagrożenie dla zdrowia zwierząt i ludzi.
Najczęsciej spotykanymi na obszarach wiejskich są pupularne muchy stajenne tj. Bolimuszki kleparki - Stomoxys calcitrans.
Łatwo je pomylić z wszędobylskimi muchami domowymi - Musca domestica. Niepozorne bolimuszki wyposażone są w aparat kłujący, który umożliwia bolesne ugryzienia u ludzi, zwierząt hodowlanych...
20/4/2021
KONTAKT
Pesteko

+48 668723881
jaroslaw@pesteko.pl

 
© 2020 Obalerobale.pl  All Rights Reserved.
Wróć do spisu treści