Poradnik jak uporać się szkodnikami

Przejdź do treści

Dezynfekcja powietrza promieniami UV-C

27 Październik 2020
Tags: dezynfekcjacovid19koronawirussterylizacjapowietrzadezynfekcjapowietrza


Epidemia koronawirusa postawiła właścicieli sklepów, gabinetów lekarskich, zakładów pracy w bardzo trudnej sytuacji.
Podstawowym zadaniem jest konieczność utrzymania czystości mikrobiologicznej przestrzeni, w której znajdują się ludzie. Zachowanie bezpieczeństwa zdrowotnego to w obecnej sytuacji priorytet. Zahamowanie rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem jest kluczowe i wymaga stosowania skutecznych i sprawdzonych metod.
Technologia wykorzystująca promieniowanie UV-C jest powszechnie stosowana jednak nie w Polsce. Powszechnie wiadomo, że promieniowanie UV-C ma silne właściwości biobójcze. Badania wykonane w czasie pandemii  przez  profesorów Uniwersytetu Bostońskiego wykazały, że promienniki UV-C są w stanie unieszkodliwić również wirusy SARS-COV-2.

„Nasze wyniki badań pokazują, że powyżej specyficznej dawki promieniowania UV-C, wirusy zostają kompletnie zdezaktywowane: po kilkunastu sekundach nie mogliśmy już wykryć żadnego wirusa.”–  powiedział dr Anthony Griffiths, mikrobiolog i profesor nadzwyczajny Szkoły Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego.* (źródło www.lightingphilips.pl)

Ponieważ skuteczność promieniowania UV-C w zwalczaniu wirusów została udowodniona naukowo warto zapoznać się z metodami wykorzystania tej technologii w procesie dezynfekcji powietrza i powierzchni.
Warto podkreślić, że promieniowanie UV-C jest niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt  narażonych na jego ekspozycję. Ponieważ promieniowanie UV-C  w naturze zostaje skutecznie pochłonięte przez warstwę ozonową, w życiu codziennym nie jesteśmy narażeni na jego szkodliwe oddziaływanie. Czy  możemy zatem  w bezpieczny sposób wykorzystać tę skuteczną moc lamp UV-C do zwalczania wirusów?

Producenci znaleźli na to skuteczny sposób zamykając promienniki UV-C w specjalnej nieprzepuszczalnej dla promieni UV obudowie.
Podczas pracy takiego sterylizatora poza jego obudową nie występuje szkodliwe promieniowanie. Stosowane są specjalne  separatory promieniowania , które zapewniają zerową emisję promieniowania na zewnątrz urządzednia. Niektórzy producenci, w ramach standardowej kontroli bezpieczeństwa testują każdy wyprodukowany sterylizator specjalistycznym urządzeniem pomiarowym. Produkt  po przejściu inspekcji otrzymuje certfikat bezpieczeństwa i jest dopuszczony sprzedaży.
Warto wybierać urządzenia pochodzące od uznanych producentów. Sterylizatory powietrza powinny posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.
Unikajmy podejrzanie tanich konstrukcji, których pochodzenie, skuteczność i bezpieczeństwo budzą wątpliwości.KONTAKT
Pesteko

+48 668723881
jaroslaw@pesteko.pl

 
© 2020 Obalerobale.pl  All Rights Reserved.
Wróć do spisu treści