mole ubraniowe

Przejdź do treści

mole ubraniowe

skuteczna na:
mól włosienniczek
Tineola bisselliella
mól kożusznik
Tinea pellionella
wymiary powierzchni lepnej:
17cmx8cm
substancja wabiąca:
syntetyczny feromon płciowy w kleju
czas działania:
45 dni
PUŁAPKA FEROMONOWA NA MOLE UBRANIOWE

Pułapka M-trap skutecznie odławia mole odzieżowe w domach, hotelach, instytucjach ochrony dóbr kultury. W procesie  produkcyjnym do kleju dodawana jest  optymalna dawka, najwyższej jakości, syntetycznego feromonu. W rezultacie pułapka przyciąga, jak magnes, znajdujące się w monitorowanym pomieszczeniu mole tekstylne.
Skuteczna pułapka na mole ubraniowe
To pierwsza na rynku pułapka, która jest powszechnie stosowana przez muzea w Polsce i za granicą w ramach programu IPM (Integrated Pest Management).
Produkt nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest przyjazny dla środowiska naturalnego!
Mole ubraniowe - czy są groźne?

Dla wielu osób mole ubraniowe to pojęcie mniej lub bardziej abstrakcyjne. Tymczasem dla tych, którzy widzieli niszczące działanie tych owadów, jest to poważny problem, wymagający natychmiastowego działania. Na szczęście jest wiele sposobów na skuteczne zwalczanie moli. Jeśli chcecie wiedzieć, jak uporać się z molami ubraniowymi w domu, zapraszamy do lektury. Podpowiemy, w jaki sposób pozbyć się niechcianych natrętów i uchronić odzież przed zniszczeniem.

Skuteczne sposoby na walkę z molami

Bez wątpienia bardzo łatwo przegapić moment pojawienia się moli w mieszkaniu. Jeśli zauważycie w szafie z ubraniami  drobną ćmę  koloru słomy, a ubrania będą pogryzione, to jednoznaczny sygnał,że mole na dobre się zadomowiły. Jednak odnalezienie gniazda żarłocznych  larw mola ubraniowego nie zawsze będzie proste, mogąbyć one bowiem wszędzie, np. pomiędzy ubraniami, czy w  obiciu tapicerskim, itp. Walkę z owadami  należy rozpocząć możliwie jak najszybciej. Zalecamy jedynie skuteczne sposoby na mole tekstylne.

Pamiętaj o kilku kluczowych elementach, które pozwolą na znaczne ograniczenie ryzyka infestacji.

  • wietrz regularnie szafy i szuflady z tekstyliami
  • przechowuj wyłącznie czyste, pozbawione plam organicznych ubrania(krew, pot itp.) Szczególnie istotne jest to w przypadku rzadko noszonej odzieży.
  • kup lepowe pułapki  feromonowe na mole ubraniowe i wymieniaj co 2 - miesiące na nowe. Są bezpieczne i wygodne, ponieważ nie zawierają chemii i nie pachną! Ich działanie jest proste - motylki moli zwabione feromonem przyklejają się na lep, więć nie składają jajeczek, a w rezultacie nie ma problemu z żarłocznymi larwami.
  • opróżnij szafę i dokładnie umyj jej wnętrze ciepłą wodą z łagodnym detergentem
  • zlikwiduj larwy moli.
  • dbaj o czystość mieszkania, a w szczególności miejsc, w których wystąpiły wcześniej szkodniki

Szafa bez moli - profilaktyka przeciwmolowa

Możesz w prosty sposób zapobiegać skażeniu szafy molami, w tym celu odpowiednio zadbaj o jej czystość. Pomocne będzie zarówno częste mycie szafy, ale również odpowiednie przechowywanie ubrań. Układaj tekstylia tak, aby zachowywać sporo wolnej przestrzeni. Nigdy nie odkładaj "brudnej" odzieży do szafy, ponieważ mole szczególnie chętnie nalatują do ubrań przepoconych, zanieczyszczonych np. przez włosy czy niewidoczne elementy naskórka. Wykorzystaj mroźne zimy i wietrz ubrania na dworze, czy na balkonie - mole i roztocza  giną w niskich temperaturach.
To jednak nie koniec palety możliwości. Stosuj pułapki feromonowe na mole ubraniowe przez cały rok.  Sięgnij po torebki, woreczki, etc., o zapachu repelentnym. Mole odstrasza lawenda, dlatego woreczki z suszoną lawendą, czy kawałki mydła lawendowego sprawdzą się tutaj doskonale. Ponadto bardzo dobrym wyborem będzie trawa cytrynowa lub cytryna - możesz zawiesić w szafie wysuszone plastry cytryny dodatkowo naszpikowanej goździkami. Inne popularne naturalne repelenty to: mięta, szałwia, rozmaryn, tymianek, ziele angielskie, czy igły sosnowe. Połóż je na półkach pomiędzy nieużywaną w danym sezonie odzieżą, a zniechęcisz mole do zadomowienia się w Twojej przestrzeni.

KONTAKT
Pesteko

+48 668723881
jaroslaw@pesteko.pl

 
© 2020 Obalerobale.pl  All Rights Reserved.
Wróć do spisu treści