Dezynfekcja powietrza UV-C RHODE - Lepy na szkodniki - bezpieczne i skuteczne

Przejdź do treści

Dezynfekcja powietrza UV-C RHODE

Profesjonalne, przepływowe sterylizatory powietrza -
dezynfekcja powietrza metodą UV-C RHODE

                     
RHODE INOX 100 – 2 promienniki UVC PHILIPS o łącznej mocy– 110W
przeznaczone do pomieszczeń o kubaturze do 180 m3
Powierzchnia chroniona: do 70 m2



RHODE UVC ROOM 70  Przemysłowa moc przepływowego sterylizatora ukryta w pięknej formie - technologia UVC Philips

przeznaczone do pomieszczeń o kubaturze do 70 m3
Powierzchnia chroniona: do 30 m2
Posiada filtr Anti-DUST pochłaniający drobne zanieczyszczenia oraz wkład węglowy pochłaniający uciążliwe zapachy.



W 2 godziny eliminuje 99,99% drobnoustrojów*
*Potwierdzone badaniami mikrobiologicznymi




NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚĆ - DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ
Sterylizatory Rhode aktywnie eliminują w 99,99% bakterie, wirusy, grzyby pleśniowe aby zapewnić bezpieczne warunki pracy w przychodniach, gabinetach stomatologicznych, hotelach, szkołach, przedszkolach, recepcjach, domach opieki, salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

BEZPIECZNA TECHNOLOGIA UV-C TUV T8
Proces dekontaminacji polega na kontrolowanym przepływie strumienia powietrza przez odseparowaną komorę sterylizacyjną, w której zanieczyszczone powietrze naświetlane jest przez wysokiej mocy promienniki UV-C. Promienie UV-C niszczą niebezpieczne patogeny poprzez destrukcję ich struktur DNA i RNA. Wysokowydajne wentylatory zasysają zanieczyszczone powietrze do komory reakcyjnej i wtłaczają czyste, zdezynfekowane do pomieszczenia. Lampy UV-C klasyfikowane są jako silne środki wirusobójcze. Nie emitują ozonu i nie wymagają serwisu filtrowego.
Zaletą jednofunkcyjnych urządzeń RHODE jest realizacja procesu sterylizacji pomieszczenia podczas przebywania w nim personelu i klientów/pacjentów.


ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO
SWOJE - PERSONELU - KLIENTÓW – PACJENTÓW
Doradztwo techniczne w cenie. Zapraszamy do kontaktu
autoryzowany dystrybutor RHODE tel. +48 668723881


Czy istnieją skuteczne sposoby na redukowanie zagrożenia ze strony bakterii i wirusów - w tym wirusa SARS-CoV-2?
Jest wiele metod dezynfekcji tzw. odkażania. Najbardziej popularne i skuteczne jest chemiczne zamgławianie metodą ULV, z użyciem preparatów wirusobójczych. Chemiczne zabiegi zwalczania wirusa stosuje się przede wszystkim w obszarach, na których stwierdzono obecność osoby zarażonej. Skutecznym i ekonomicznym sposobem  na zwalczanie wirusów jest stosowanie przepływowych lamp UV-C . Takie urządzenia pracują 24h/ 7 i regularnie oczyszczają i strylizują powietrze utrzymując czystość mikrobiologiczną na stałym poziomie. Idealnie sprawdzą się wszędzie tam gdzie nie mamy pewności, że przebywający w poczekalni pacjent lub wchodzący do sklepu klient są zdrowi. Przepływowe urządzenia do dezynfekcji powietrza, odegrają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mikrobiologicznego  obecnie i w przyszłości. Czy urządzenia do dezynfekcji powietrza metodą naświetlania promieniami UV-C są bezpieczne dla zdrowia? Nowej generacji urządzenia wyposażone są w lampy PHILIPS TUV T8 emitujące ultafiolet o  długości fali 254 nm  i nie emitują ozonu. Dodatkowo promienniki UV-C w certyfikowanych lampach do dezynfekcji są odseparowane. Najlepsze urządzenia charakteryzują się całkowitym brakiem emisji szkodliwego promieniowania na zewnątrz urządzenia. Warto wybierać tylko sprawdzone produkty, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.
Jak skutecznie dezynfekować pomieszczenia? Przegląd metod
Dezynfekcja pomieszczeń polega na usunięciu z nich drobnoustrojów: wirusów, bakterii, zarodników grzybów. Osadzają się one nie tylko na powierzchniach, ale również unoszą się w powietrzu. Właśnie dlatego dezynfekcja pomieszczeń powinna być kompleksowa, by zapewnić maksymalną czystość we wnętrzu.
Kiedy należy dezynfekować pomieszczenia?
Wykonanie dezynfekcji pomieszczenia jest konieczne wtedy, gdy należy usunąć z niego zagrożenia biologiczne. Najczęściej jest ono prowadzone w obiektach medycznych i użyteczności publicznej, ale również w domach i w mieszkaniach.
Aby uzyskać optymalny poziom higieny, konieczna jest nie tylko dezynfekcja nawierzchni, ale również dezynfekcja powietrza, w którym stale unoszą się patogeny.
Metody dezynfekcji pomieszczeń:
- zamgławiacze, czyli fumigatory – urządzenia, które emitują mgłę, najczęściej z nadtlenkiem wodoru, która dezynfekuje wyposażenie w pomieszczeniu oraz jego powietrze
- lampy UV-C bakteriobójcze – wytwarzają promieniowanie UV-C, tak zwany nadfiolet daleki, które dezaktywuje różne patogeny, w szczególności wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu i osadzające się na nawierzchniach
- ozonowanie – polega na stosowaniu generatorów ozonu (03 – trójatomowej formy tlenu), który wykazuje właściwości dezynfekujące
- jonizacja plazmowa (HPI) – wykorzystuje pole plazmowe, aby likwidować wirusy i bakterie w powietrzu
- jonizacja katalityczna (RCI) – stosuje proces fotokatalizy, co prowadzi do powstania jonów dezaktywujących patogeny
Jaką metodę dezynfekcji pomieszczeń wybrać?
Aby dezynfekcja pomieszczeń była efektywna, konieczne jest wybranie właściwych technik. Jako codzienna metoda zalecane są lampy UV-C bakteriobójcze szybko usuwające wirusy i bakterie. Ze względu na długo trwający przebieg procesu dezynfekcji innymi metodami jak ozonowanie, jonizacja czy zamgławianie przeprowadza się je w większych odstępach czasowych.
Poprawna i systematyczna dezynfekcja powietrza i wyposażenia pomieszczenia zapewnia najskuteczniejszą ochronę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.
KONTAKT
Pesteko

+48 668723881
jaroslaw@pesteko.pl

 
© 2020 Obalerobale.pl  All Rights Reserved.
Wróć do spisu treści