lampy na owady

Przejdź do treści

lampy na owady

LAMPY NA OWADY
 Insectron® GREEN
Alcochem UV
Lampy owadobójcze wykorzystują światło do wabienia owadów latających m.in. much, muszek, ciem, komarów.
Owady lecą w kierunku żródła światła emitowanego przez świetlówki ultrafioletowe lub zielone.
Insekty przyklejają się do wymiennej płyty lepnej zainstalowanej za świetlówkami lub między świetlówkami w przypadku lamp obustronnie wabiących. System lamp lepowych zalecany jest na każdym etapie produkcji oraz magazynowania produktów spożywczych, a także wszędzie tam gdzie wdrożony został system HACCP. Takie lampy są bezgłośnie i bezpieczne z higienicznego punktu widzenia. Konieczny jest comiesięczny serwis lampy owadobójczych w celu wymiany zapełnionego owadami lepu. Częstotliwość wymiany lepu zależy oczywiście od pory roku i ustytuowania zakładu. Latem co do zasady owadów jest więcej zatem należy jeżeli to możliwe wymienić lep interwencyjnie już po zapełnieniu owadami.

Inny rodzaj lamp wykorzystuje stalową siatkę pod napięciem do niszczenia plagi owadów. To popularne od lat lampy rażące, których wadą jest głośna praca  i możliwość przedostania się części owada poza tackę. To dlatego unika się stosowania lamp rażących wszędzie tam gdzie reżim sanitarny jest na wysokim poziomie. Są to mimo wszystko przydatne urządzenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród odbiorców indywidulanych ponieważ nie trzeba tutaj wymieniać lepów. Wystarczy wyjąć tackę z martwymi owadami, wyczyścić i zdezynfekować. Lampa jest gotowa do dalszej pracy. Lampy rażące stosowane są przez producentów pod osłonami.

Specjalistyczne lampy z zielonymi świetlówkami nie emitują promieniowania UV. Można jest stosować w ochronie zbiorów muzealnych oraz archiwalnych.
Ponieważ lampy silnie wabią chrząszcze kołatka i żywiaka należy je instalować w miejscach gdzie nie będzie ryzyka nalotu tych owadów z wewnątrz do wnętrza. Okna powinny być szczelnie zamknięte lub wysposażone we właściwe moskitiery.

Lampy z zielonymi świetlówkami idealnie sprawdzą się również w szklarniach, lep jest odporny na skrajne temperatury i wilgotność. Urządzenia posiadają stopień ochrony IP 54 dzięki czemu lampy mogą bezpiecznie pracować także w trudnych warunkach bez ryzyka uszkodzenia czy przepięcia.KONTAKT
Pesteko

+48 668723881
jaroslaw@pesteko.pl

 
© 2020 Obalerobale.pl  All Rights Reserved.
Wróć do spisu treści