Poradnik jak uporać się szkodnikami

Przejdź do treści

Chrońmy kasztanowce !!!

3 Sierpień 2020
W ostatnich dniach lipca postanowiłem zawiesić kilka pułapek Panko przeznaczonych do monitoringu i ochrony kasztanowców. Pułapki typu cover trap to absolutna nowość w segmencie pułapek monitorujących szrotówka.   • Ten rodzaj pułapek to pomysł Panko na selektywne odławianie szkodników. Dzięki specjalnej konstrukcji, nowe pułapki  są bezpieczne dla ptaków i zapylaczy, w odróżnieniu od tych klasycznych - typu  delta  powierzchnia lepna chroniona jest transparentną płytką przed  kurzem, liśćmi czy innymi owadami. Klej jest odporny na wodę, a sama konstrukcja pułapki minimalizuje kontakt lepu z wodą, nawet podczas długotrwałych opadów deszczu.

  • Już po pierwszym dniu na powierzchni lepnej zaobserwowałem około 30  motyli szrotówka. Po niespełna tygodniu na powierzchni każdej z pułapek odłowiło się po kilkaset tych niebezpiecznych szkodników.

  • Należy tutaj zaznaczyć, że odławiane są wyłącznie osobniki męskie czego efektem będzie zahamowanie wzrostu populacji - ograniczenie aktywności żarłocznych larw szrotówka.
  • Oprócz wysokiej skuteczności pułapka na szrotówka odławia wyłącznie szkodniki i  jest bezpieczna dla innych oragnizmów. Ta świadomość daje sporo frajdy:)

     Polecam!!!

Brak komentarzy
 
© 2020 Obalerobale.pl  All Rights Reserved.
Wróć do spisu treści